Promowanie firmy w internecie - czy warto?

łań , której celem jest wzrost pozycji zadanej strony w wynikach wyszukiwania. W teorii to bardzo proste,...jednak jeżeli przechodzimy do zastosowania tego w praktyce nie jest to już takie łatwe. Przy pozycjonowaniu trzeba wziąć p

Dodane: 26-01-2015 13:32
Promowanie firmy w internecie - czy warto? pozycjonowanie kraków
Artykuł o tym jaka usługa jest i dlaczego warto zainwestować w promowanie swojej firmy w internecie.

Czy na pewno wiesz co to pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to proces i seria działań , której celem jest wzrost pozycji zadanej strony w wynikach wyszukiwania. W teorii to bardzo proste,...jednak jeżeli przechodzimy do zastosowania tego w praktyce nie jest to już takie łatwe. Przy pozycjonowaniu trzeba wziąć pod uwagę bardzo dużo zmiennych takich jak obszar gdzie dana witryna ma swoją działalność, konkurencje i wiele innych istotnych rzeczy. Oczywiście SEO jest to proces, więc na konkrety trzeba czasami poczekać kilka miesięcy. Istnieje kilka metod pozycjonowania, ale o tym w innej części artykułu.


Nowa branża na rynku - SEO

Pozycjonowanie jako dziedzina biznesu w Polsce jest świeża, co nie oznacza braku dużej konkurencji na tym rynku. Ponieważ jest już teraz dużo firm zajmujących się pozycjonowaniem, nie każda jednak jest warta uwagi klienta. Pozycjonowanie to sprawa w teorii prosta, jednak nie każdy się do takiej pracy nadaje. Potrzebna jest duża wiedza na temat działania wyszukiwarki oraz zaplecze do SEO. Jeżeli firma zatrudnia wykwalifikowanych pozycjonerów to można się pokusić o stwierdzenie, że 'pozycje same rosną'. Firma pozycjonująca nie może spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


Nowoczesne wyszukiwarki

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Dobór fraz, czyli ważne zadanie

Dobór słów kluczowych to istotna kwestia, gdyż od tego zależy czy nasza strona na dane słowa będzie w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla dobrego Seo'wca sprawa doboru słów kluczowych to bardzo istotny etap rozpoczęcia pozycjonowania strony. Nie można od tak sobie wybrać losowe frazy z danej branży, ponieważ jest ryzyko, że nie będą zgadzać się z treścią strony i kompletnie nie pasować do pozycjonowanej strony, co może zaowocować brakiem efektów pozycjonowania. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie SEO. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.